همه ما در زندگی مون یک دوست، هم کلاسی یا همکار بدبین داشته ایم و با افرادی روبرو شده ایم که همیشه از شرایط بد زندگی و کار خود شکایت می کنن و در عین حال هیچ تلاشی هم واسه خارج شدن از این شرایط نمی کنن یا دوستی داریم که همیشه در حال بدگویی کردن از دیگرونه. زندگی با افراد بدبین و منفی باف کار سختیه. این افراد انرژی منفی خود رو به دور و بریا شون منتقل می کنن و اگه حواس تون نباشه ممکنه شمام در گرداب افکار منفی اونا بیفتید و هدف تون رو در زندگی گم کنین. در این مقاله می خوایم شما رو با روشایی آشنا کنیم که بتونین در روبرو شدن با افراد بدبین بهترین رفتار و واکنش رو نشون بدین.

۱. مرزبندی کنین

مجبور نیستین بشینین و به صحبتای یک فرد بدبین گوش بدین. توجه داشته باشین که انرژی منفی این افراد به طور ناخودآگاه بر زندگی و روحیه ی شما اثر می ذاره. پس اجازه ندین این افراد وارد زندگی شما بشن و اگه اینجور فردی در دور شما زندگی می کنه، سعی کنین رابطه خود رو با اون کمتر کنین. شما نمی تونین رفتار منفی این افراد رو کنترل کنین، اما می تونین کمتر با اونا رفت و اومد کنین.

۲. با افراد غرغرو صحبت نکنین

افرادی که همیشه در حال غرولند کردن هستن، هیچ وقت اثر مثبتی بر زندگی شما نمی ذارن. این افراد همیشه نیمه ی خالی لیوان رو می بینن و واسه تغییر شرایط هیچ تلاشی نمی کنن. رابطه همیشگی با این افراد باعث می شه روحیه ی نوآوری و ایده پردازی شما از بین برود و در باتلاق افکار منفی اونا گیر بیفتید. اگه در جمع دوستان، فامیل یا همکاران کسی هست که این ویژگی منفی رو داره، سعی کنین رابطه خود رو با اون کم یا قطع کنین. پیشنهاد ما اینه که فقط در مواقع لازم با این افراد رفت و اومد و رفت وآمد داشته باشین.

۳. افراد بدبین رو اخراج کنین

فرهنگ شرکت شما بخشی از هویت کار شما حساب می شه. یک کارمند بدبین و منفی باف بر فرهنگ کاری شرکت اثر منفی می ذاره. جدا از اینکه این کارکنان مثبت اندیش هم ممکنه تحت اثر رابطه با کارکنان بدبین قرار بگیرن و همه نبوغ و خلاقیت شون نابود بشه. اگه در شرکت خود کارمند بدبین و منفی بافی دارین، بهتره قبل اینکه کنترل اداره شرکت از دست تون خارج شه و افکار منفی و سمّی این فرد به همه افراد انتقال کنه، چاره ای فکر کنین. جلسه ای تشکیل بدین و نگرانیای خود رو با اون در بین بذارین و فرصتی واسه تغییر بهش بدین. اگه پس از پایان مهلت تعیین شده هیچ تغییری در افکار و رفتار اون مشاهده نکردید، واسه حفظ روحیه ی کاری دیگر کارمندان بهتره عذر اونو بخواهید و از شرکت اخراجش کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چه جوری میشه آسیب های به دلیل نشستن همیشگی رو کم کرد؟

چیجوری با افراد بدبین رفتار کنیم؟ آموزشی

۴. بحث نکنین

چیجوری با افراد بدبین رفتار کنیم؟ آموزشی

هر بعضی وقتا شخصی شما رو ناراحت کرد سعی کنین با اون بحث نکنین عوضش از قرار گرفتن در اینجور موقعیتایی پرهیز کنین، رابطه خود رو با افراد بدبین کم کنین و بر احساسات خود مسلط باشین. هروقت در موقعیتی قرار گرفتید که فکر می کنین ممکنه دچار درگیری و بحث و جنگ شید، محل رو ترک کنین و کمی قدم بزنین تا آروم بشین.

۵. شرایط رو جدا سازی و بررسی نکنین

افراد بدبین بعضی وقتا رفتارهای غیرمنطقی دارن. اگه سعی کنین دلیل رفتار اونا رو بفهمین فقط وقت و انرژی خود رو تلف کردین. پس از درگیر شدن در موضوعاتی که هیچ نفعی واسه شما نداره، پرهیز کنین.

۶. یک سیستم حمایتی بسازین

رابطه خود رو با دوستان، همکاران و آشنایان مثبت اندیش گسترش بدین. اگه احساس می کنین بعضی رفتارها باعث آزار و دلخوری شما می شه، بهتره شرایط رو مدیریت کنین. هروقت احساس کردین خیلی ناراحت و پریشون هستین، سعی کنین با صحبت کردن با یک دوست و توضیح دادن شرایط کمی خود رو آروم کنین. در بیشتر مواقع صحبت کردن و مشورت با افراد دیگر، دید شما رو به موضوع عوض می کنه یا کمک می کنه تصمیم بهتری بگیرین.

۷. مثبت اندیشی رو فراموش نکنین

نذارین افکار منفی بقیه بر شما اثر بزاره. فراموش نکنین هیچی در زندگی به اندازه شادی و سلامتی اهمیت نداره. مثبت فکر کنین و از رفت و اومد با افراد بدبین دوری کنین. انرژی مثبت شما اگه بر نوع نگاه افراد بدبین موثر نباشه کمه کم باعث می شه خود شما زندگی آروم تر و شادتری رو تجربه کنین.

منبع : entrepreneur

در هر گفتگو ای جواب بله بگیرین، گفتگو بر سر حقوق بیشتر، معاملات بزرگ و حتی یک کار روزمره


دسته‌ها: آموزشی