افراد شاغل بیشتر ساعات هفته رو در محل کارشون می گذرونن. احتیاجی به گفتن نیس که رضایت شغلی اهمیت بسیاری در زندگی و روحیه ی آدم داره. الان به دست آوردن شغل مورد علاقه و مطلوب واسه هر کسی سخته؛ اینجاست که باید واسه ایجاد انگیزه و هدف در شغل الان تون، به تواناییای خودتون متوسل شید. اگه بتونین واسه خودتون اهداف شغلی بسازین، تحت هر شرایطی از کار کردن لذت میبرین. در این مقاله با چند راه حل عملی آشنا میشید که به شما کمک می کنه اهداف شغلی خود رو بشناسین.

اگه یک مقاله دیگر درباره «ایجاد انگیزه» یا «یافتن هدف» بخونم، جیغ می کشم، به یک نفر حمله می کنم، کمی سرش فریاد می زنم و بعد واسه آرامش اعصابم بستنی می خورم.

چیجوری اهداف شغلی خود رو پیدا کنیم؟ آموزشی

حتماً میدونید منظورم چه نوع مقاله هایی هستن. همون مقاله های فوق مزخرف و بی مفهومی که همیشه میگن؛ شما می تونین، به طرف هدف تون حرکت کنین، متوقف نشید، زندگی زیباست و … که شاید شما رو هیجان زده کنن اما تا حالا کاربردی واسه کسی نداشتن.

وقتی خودم درباره یافتن هدف در محل کار مقاله می نویسم دارای حق انتخاب هستم؛ میتونم انبوهی از عبارات تشویقی رو روی هم تلنبار کنم و یا میتونم مقاله ای بنویسم که واقعا مفید باشه.

ترجیح میدم مقاله مفیدی بنویسم. هدف من در این مقاله همینه، راهکارهایی که اینجا به اونا اشاره کردم عملی هستن و با استفاده از اونا واقعا می تونین اهداف شغلی خود رو پیدا کنین.

۱. با تجربیات روزمره تون رابطه برقرار کنین

چیجوری اهداف شغلی خود رو پیدا کنیم؟ آموزشی

اولین برداشت اشتباه از هدف اینه که باید بسیار بزرگ باشه، در حدی که حتی بتونه دنیا رو تکون بده.

اصلا! هدف رو میشه در لحظات بسیار ساده ی زندگی پیدا.

وقتی بدون اونکه مجبور باشین، دری رو با هدف کمک کردن، به روی کسی باز می کنین. هنگامی که صمیمانه و نه فقط واسه وقت گذرانی، با همکارتان احوال پرسی می کنین، چون واقعا بهش اهمیت میدید. زمانی که استرس ندارین اما نفس عمیق می کشین تا هوا رو در ریها و مجرای تنفسی تون احساس کنین.

هدف به همون اندازه که از عوامل خارجی تأثیر قبول می کنه، در تار و پود درون شمام جریان داره. به محض اینکه تصمیم بگیرین با تجربیات روزمره تون رابطه برقرار کنین هدفمندی در زندگی تون جاری می شه.

۲. چیزایی رو که به شما انرژی میدن، بشناسین

چیجوری اهداف شغلی خود رو پیدا کنیم؟ آموزشی

هدفی که مفهومی در اون پنهون نباشه، هدف حقیقی نیس.

وقتی بدونین به چه چیزایی واقعا اهمیت میدید و کدوم یک از ویژگیای خودتون، دور و بریا تون و هر چیز دیگری در این دنیا، بیشتر از همه واسه تون ارزش داره، می تونین اراده تون رو واسه هر عمل یا رفتاری با تکیه بر چیزی که به راستی واسه تون مهمه تقویت کنین و هدفمند بودن زندگی رو در کاراتون احساس کنین.

مثلا اگه واسه کمک به بقیه اهمیت قائلید؛ دنبال راه هایی باشین که بتونین به گروهی کمک کنین، بیشتر از چیزی که مشتری توقع داره بهش خدمات بدین، یا در فعالیتای خیریه ی محل زندگی تون شرکت کنین. اگه به خوش رویی اهمیت میدید؛ در محل کارتون با لبخند حاضر شید و با شوخ طبعی تون به بقیه هم لبخند هدیه بدین. یا اگه به گسترش روابط تون اهمیت میدید؛ با دور و بریا تون بیشتر رابطه برقرار کنین و با اونا در مورد موضوعات مختلف صحبت کنین، تا انگیزه بیشتری داشته باشین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چه جوری فرهنگ یادگیری ترکیبی رو در کلاس بسازیم؟

این ارزشای شخصی، آرزوای تخیلی یا وعدهای پوچ نیستن، بلکه وسایل محکم و کارامدی واسه ایجاد هدفمندی تلقی می شن.

۳. وارد هر اتاقی که میشید، در اونجا تغییری مثبت بسازین

چیجوری اهداف شغلی خود رو پیدا کنیم؟ آموزشی

در یک روز کاری وارد چند اتاق میشید؟ دو تا؟ چار یا پنج تا؟ شاید حتی نُه یا ده تا؟

قرار گرفتن در یک اتاق با افراد دیگر از اتفاقاتیه که روزانه زیاد رخ می ده. شاید شمام هنگام قرار گرفتن در اینجور شرایطی کمی بخشش و از خود گذشتگی نشون میدید، مثلا سعی می کنین از امکانات موجود کمتر استفاده کنین. می روید، کارتون رو انجام میدید و بر می گردین.

بیایید و با دید متفاوت و انگیزه بیشتری بهش نگاه کنین. اگه تصمیم بگیرین وارد هر اتاقی که شُدید کار خیری بکنین، تغییر مثبتی بسازین و در کل اونجا رو با وضعیتی بهتر از چیزی که پیش از ورود شما داشته ترک کنین، چه اتفاقی رخ میده؟

می تونین تجربیات تون رو در اختیار افراد داخل اتاق بذارین، احساس تون رو با اونا شریک شید، از کار یک نفر تعریف کنین، یا خیلی ساده به صحبتای کسی گوش بدین. اگه بتونین به همین سادگی در هر اتاق هدفی پیدا کنین، تصور کنین در هفته آینده، ماه آینده، یا سال آینده چه تغییراتی می تونین بسازین.

۴. میراث ساده تری از خودتون به جا بذارین

چیجوری اهداف شغلی خود رو پیدا کنیم؟ آموزشی

میراث در فرهنگ کلمه به معنای اون چیزیه که پس از مرگ کسی از اون واسه بازماندگان باقی می مونه. این تعریف من رو به فکر فرو می بره.

این طور که من می بینم، ما خوب میدونیم که تنها یک فرصت واسه زندگی در این سیاره ی کوچیک و عجیب داریم و همه ما می خواهیم بیشترین حد سعی مون رو انجام بدیم و نشونه ای از خودمون به جا بذاریم. واقعیت اینه که، سرنوشت همه ما، به جا گذاشتن میراثی مثل چیزی که میکل آنژ، مادر ترزا، یا نلسون ماندلا به جا گذاشتن، نیس. واقعا این تمایل دیوونه وار واسه به جا گذاشتن میراثی جهانی ما رو به دام میندازه؛ چون درباره اهداف مون خیال بافی می کنیم و همیشه در تلاشیم تا تناسبی بین شغلی که داریم و تصویری که تو ذهن مون ساختیم پیدا کنیم.

به عبارت ساده تر، با کمی موشکافی در فرهنگ کلمه، میراث شما چیزایی هستن که به دست میارید و می تونین به میل خودتون به بقیه هدیه بدین. شما می تونین زمان، توجه، مهارت، هم دلی، مهربانی، تجربه و خیلی چیزای دیگر رو به بقیه هدیه بدین.

پس سخاوت و بخشندگی می تونه در هر لحظه، هدف شما باشه. امروز و همین الان تصمیم بگیرین بخشنده باشین، داشتن همین هدف ساده، بهتر از منتظر ماندن واسه معجزه ایه که شاید هیچ وقت اتفاق نیفتد.

هدف چیز جالبیه. بعضی وقتا زودگذر، بعضی وقتا نیروبخش و بعضی وقتا هم آزاردهندهه. اما در آخر شما رو واسه مشارکت در کارا با هر چه در اختیار دارین تشویق می کنه و به ویژه در محل کار، از اختلاف با چیزایی که ندارین بازمی داره.

منبع : Themuse

دسته‌ها: آموزشی