ممکنه شغل ثابت شما عالی باشه، اما چیزایی هستن که می تونن از حقوق و امتیازات خوب لذت بخش تر باشن، مثلا اینکه رئیس خودتون باشین و خودتون چیزی رو ایجاد کنین.

اما باید قبل اینکه به فکر یک کار و کاسبی جدید باشین، خوب فکر کنین. به هر حال کار و کاسبی جدید خطرای بیشتری نسبت به یک شغل ثابت داره و از خودگذشتگی و سعی بیشتری هم می خواد. گرچه، وقتی در آخر محصول کار و کاسبی خودتون رو درو می کنین و راهتان رو به طرف پول سازی بیشتر باز می کنین، می ببینن که اشکا و عرقایی که ریختین ارزشش رو داشتن.

چند ایده واسه کسب و کار بعد از ساعت کاری " آموزشی

 

واسه اینکه این کار رو شروع کنین لازم نیس از کار فعلی تون انصراف بدین. ساعت ۵ بعدظهر واسه بعضیا به این معنای خوش گذارندن و بازیای کامپیوتریه، اما واسه خیلی از حرفه ایا به این معنیه که کامپیوتر محل کار رو خاموش کنیم و کار و کاسبی خونگی رو آتیش کنیم.

پس اگه می خواید شروع کنین، قدم بعدی اینه که نوع کسب و کارتون رو مشخص کنین. چه نوع کسب و کاری واسه شما مناسبه؟ نگاهی هم به این ۷ ایده بندازین:

۱. اول به خوردن فکر کنین

چند ایده واسه کسب و کار بعد از ساعت کاری " آموزشی

یک راه عالی واسه موفقیت در کار و کاسبی یا تولید محصول اینه که جای خالی یک احتیاج رو پر کنین، همه احتیاج دارن و دلشون می خواد غذا بخورند. اگه آشپزی رو دوست دارین و یک آشپزخانه در دسترس دارین، نصف راه رو رفته اید. کالاهایی که قابل نگهداری در دمای اتاق هستن، شیرینی، خوراکیای محلی، اجناس پخته شده، غذاهای خونگی، همه می تونن انتخابای خوبی باشن. می تونین اول واسه دوستان و آشنایان یا همکاران تون آشپزی کنین و اگه رضایت داشتن کارتون رو پیشرفت بدین. غذایی رو که مورد علاقه خودتونه یا دلتون رو آب میندازه انتخاب کنین و با همون شروع کنین.

اگه به غذا علاقه داشته باشین، همیشه راهی واسه ایجاد کسب وکار هست.

۲. علم بفروشین

چند ایده واسه کسب و کار بعد از ساعت کاری " آموزشی

اگه با اینترنت آشنایی زیادی ندارین، شاگردان حضوری بگیرین. اگه در مورد ی خاصی هم تخصص ندارین، می تونین به بچه های دبستانی یا متوسطه ی همسایه و فامیل در درس هاشون کمک کنین.

۳. سرگرم کنین و آموزش بدین

چند ایده واسه کسب و کار بعد از ساعت کاری " آموزشی

پادکست درست کردن یک راه عالی دیگر واسه استفاده از اوقات فراغت واسه ساختن محتوای صوتی واسه مخاطبان معمولی در مورد یک موضوع یا صنعت خاصه. به اندازه کافی واسه مخاطبان پادکست تولید کنین و بعد می تونی دنبال اسپانسری بگردید که واسه محصول شما پول پرداخت کنه تا افراد بیشتری از علم شما استفاده کنن.

واسه اینکه به این کار تشویق شید سری به این لیست پادکستای ایرونی بزنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چه جوری در گفت و گو ها کاری از دعوا بپرهیزیم؟

۴. مدیریت شبکه های اجتماعی رو برعهده بگیرین

چند ایده واسه کسب و کار بعد از ساعت کاری " آموزشی

به احتمال قوی، زمان زیادی رو در شبکه های اجتماعی می گذرونین. پس حالا که به هر حال اونجا هستین، به چه دلیل از این تخصص استفاده نکنین و حقوق نگیرید؟ خیلی از شرکتا، به ویژه کار و کاسبیا، می خوان حضوری قوی در شبکه های اجتماعی داشته باشن و واسه انجام این کار به مردم احتیاج دارن.

قسمت جالب اینجاست که می تونین از پلتفرمایی مثل هوت سوت واسه مدیریت چند حساب به شکل با هم استفاده کنین و واسه پستا برنامه ریزی کنین. ممکنه فقط عصرها کار کنین، اما می تونین ۲۴ ساعته پست بذارین و محتوا تولید کنین.

چند ایده واسه کسب و کار بعد از ساعت کاری " آموزشی

۵. وبلاگ بنویسین

چند ایده واسه کسب و کار بعد از ساعت کاری " آموزشی

وبلاگ نویسی یک راه عالی واسه داشتن درآمد دومه. ده ها هزار وبلاگ نویس هر روز در مورد سفر، آشپزی، تربیت فرزندان، هنر، انیمیشن، سبک زندگی و موضوعات دیگر می نویسند. اونا به خاطر بازاریابی در بین خوانندها، فروش رابطه ای، درآمد و اسپانسرها هر روز در حال رشد هستن.

نکته مهم تر اینه که توانایی نوشتن شما بیشتر می شه و علم بیشتری در مورد بازاریابی محتوا به دست میارید. بعد می تونین خودتون بازاریابیِ کار و کاسبی خودتون رو شروع کنین که اینم لازمه ی یک نویسنده ی ماهره.

کار سختی نیس، وبلاگ نویسی رو هر وقت و هرجا که بخواهید می تونین انجام بدین.

۶. طراحی گرافیکی یاد بگیرین

چند ایده واسه کسب و کار بعد از ساعت کاری " آموزشی

داشتن پیش زمینه یا علم در مورد طراحی گرافیکی خیلی به دردتون می خوره. یاد گرفتن اصول اون به شکل خودآموز هم کار خیلی سختی نیس. با داشتن نرم افزارهای ادوبی و سایتایی مثل Canva و Visme، فقط به کمی همت، خلاقیت و شور و شوق واسه طراحی احتیاج دارین تا کارتون رو شروع کنین. حتی اگه نتونین خیلی سریع از این راه پول دربیاورید، حتما در کار فعلیتون به شما کمک می کنن.

چند ایده واسه کسب و کار بعد از ساعت کاری " آموزشی

۷. اپلیکیشن بسازین

چند ایده واسه کسب و کار بعد از ساعت کاری " آموزشی

ممکنه به نظر برسه واسه هر کاری اپلیکیشنی هست، اما بعد کسی میاد و روش انجام یک کار رو متحول می کنه. ساختن اپلیکیشن یک صنعت جدید و در حال رشده و همیشه احتیاجی هست که میشه اونو برآورده کرد. در سال ۲۰۱۴، بازار اپلیکیشن آیفون به تنهایی ۴۰۰۰ موقعیت کاری درست کرد.

یاد گرفتن کدنویسی ممکنه کمی طول بکشه، اما وقتی شروع به برنامه نویسی کردین، می تونین خیلی راحت اپلیکیشن بنویسین و به فروش برسونین. کدنویسی می تونه دروازه ای باشه واسه ساختن کسب و کارای بزرگ تر.

منبع : entrepreneur

شغلی رو انتخاب کن که عاشق اون هستی، اون وقت حتی یک روز هم در زندگیت مجبور بخای بود کار کنی


۴۰۰۰۰تومن


۲۰۰۰۰تومن

دسته‌ها: آموزشی